Pátý ročník Garden Food Festivalu v Olomouci se konal 28. – 29. září v rozáriu Výstaviště Flora Olomouc. Po dva dny se na pódiu střídali kuchařští mistři a ukazovali nejrůznější postupy při přípravě delikates. V okolních stáncích nabízely svá degustační menu restaurace nejen z Olomouce, ale i celé republiky a zahraničí. Své produkty přivezli také regionální výrobci. Jídlo a pití jste mohli ochutnat ve více než 50 stáncích.

Degustační porce servírovali vystavovatelé na ekologicky odbouratelném nádobí z cukrové třtiny. Nabízeli speciality z celého světa, například hamburgery, peruánské grilované maso, africké a asijské speciality, ryby, raw a vege menu či nepřeberné množství sladkých moučníků. Nechyběla nabídka vín, lokálních pivovarů, alkoholických i nealkoholických nápojů.

Hodování doprovodil doprovodný program a řada soutěží o zajímavé ceny. Také pro děti byl připraven interaktivní program. Hlavní tváří festivalu byl v sobotu šéfkuchař Zdeněk Pohlreich. Na pódiu ukázali své dovednosti i soutěžící pořadu MasterChef Česko. Spolupracovali jsme také s Národní potravinovou bankou. Jídlo, které zbylo, putovalo přímo lidem v nouzi. Na pódiu se prezentoval také autor projektu Nesnězeno.cz, který vytvořil aplikaci na záchranu jídla před vyhozením.

Děkujeme všem návštěvníkům. Za to, že přišli, že si pochutnali i za jejich občasnou konstruktivní kritiku a samozřejmě i slova chvály (těch bylo naštěstí daleko více).

Děkujeme našim úžasným partnerům. Bez nich bychom si neuvařili na pódiu ani vajíčko.

Děkujeme i všem lidem, kteří pomáhali s organizací festivalu, a že jich není málo.

Děkujeme všem, že jste s námi. Moc si toho vážíme.

Tým Garden Food Festivalu.