Již popáté se v Olomouci uskuteční oblíbený gastronomický festival, letos v překrásných prostorách Rozária. Očekávat můžete pestrou nabídkou specialit z celého světa a samozřejmě i z domova. Menu vycházející z tradiční české kuchyně vám nabídneme i ve stánku Czech Specials. Pavel Bortník s týmem certifikované restaurace Kovárna z Lázní Lipová pro vás bude mít připravenu selskou bramboračku, kachnu s kaštanovou nádivkou a hruškovou espumou, hovězí kližku na víně s perníkem, uzenou mrkví a s bramborovým nákypem.  Nejen děti určitě ocení i zajímavý dezert, tvarohové koblížky se skořicí, višněmi a tvarohovou omáčkou. Přijďte ochutnat!

Czech Specials je společným projektem agentury CzechTourism, Asociace kuchařů a cukrářů ČR a Asociace hotelů a restaurací ČR. Klade si za cíl popularizovat českou kuchyni v tradičním i moderním pojetí, propagovat a podporovat restaurace, které tuto kuchyni nabízejí. V konečném důsledku, prostřednictvím zájmu o českou gastronomii, přivést více turistů do všech regionů naší země.

Czech Specials je zároveň certifikační značkou, která má zajistit, že v takto certifikovaných restauracích budou hostům poskytovány kvalitní služby a tradiční české pokrmy budou podávány v odpovídající kvalitě. Více informací na www.czechspecials.cz