Špičkoví kuchaři v čele se Zdeňkem Pohlreichem, finalisté televizní soutěže MasterChef Česko 2019 a další skvělí mistři kulinářského řemesla se příští týden představí na pátém Garden Food Festivalu  v Olomouci. Svátek jídla a pití se tentokrát uskuteční na sklonku babího léta v malebné růžové zahradě Výstaviště Flora Olomouc. Moderovat bude Petr Král z Radiožurnálu.

V rozáriu rozmístí stánky na šest desítek vystavovatelů. Budete ochutnávat v prostředí druhé největší růžové zahrady v republice, kde je příjemná pikniková louka, dřevěné rošty pro posezení, brouzdaliště i hřiště pro děti.

Možná kolem areálu každodenně jezdíte a ani netušíte, jak krásný prostor s geniem loci se za plotem skrývá. „Jsme rádi, že prostory ožijí v rámci tak zajímavé akce, jakou bezpochyby Garden Food Festival je. Máme tak možnost tento výjimečný prostor přiblížit další skupině potenciálních návštěvníků nejen z Olomouce,“ řekla Eva Fuglíčková, ředitelka Výstaviště Flora Olomouc. „Přeji všem vystavovatelům, návštěvníkům i organizátorům opravdu nezapomenutelný zážitek.“

Vedle tradičních vystavovatelů se v Olomouci nově představí řada místních bister a restaurací, které na GFF ještě nevařily. A mnozí o jejich kvalitách často nevědí. Některé týmy samy pečou chleba, vaří vlastnoručně vyrobené těstoviny nebo si pěstují své bylinky. Jako například v restauraci Nutrend World. Další koncept The buns zase vyrábí vlastní housky i omáčky na burgery. A rodinné bistro Zdravá pecka zve na fusion evropských, asijských a arabských specialit. Pro někoho možná bude překvapením restaurace Zámku Velká Bystřice, jejíž nový tým vnesl do místní gastronomie čerstvý vítr.

„Těším se také na cukrářský start up Buchty z Bělkovic, na jejichž stánku můžete dostat upečené koláče a buchty do ruky. Nebo na nový gastro projekt obchodního řetězce Globus, který nabídne mimo jiné speciality indické kuchyně,“ sdělil organizátor GFF Pavel Vysloužil.

Domácí hanácké hráče doplní řada autentických konceptů ze zahraničí. O víkendu se budou servírovat pokrmy z jižního Polska, Vietnamu, Nepálu, Srí Lanky, Peru i africké Ugandy.

Na malé i velké labužníky čeká kromě jídla řada aktivit. Pevnost poznání Univerzity Palackého bude vyrábět zmrzlinu z dusíku, iniciativa Zaparkuj nabídne deskové hry a sportovní vybavení. Dům dětí a mládeže pozve do světa bylinek a ukáže, jak včely vyrábějí med. Firma Libli postaví stan s pohádkami a hrami a projekt Cyklostezka Morava zapůjčí koloběžky a odrážedla.