Hlavní tváří Garden Food Festivalu v Uherském Hradišti bude šéfkuchař Jan Punčochář. Držitel ocenění Zlatý kuchař roku 2015 se ve Smetanových sadech setká i s finalisty televizní soutěže MasterChef Česko, kterým v tomto kulinářském klání dělal přísného, leč spravedlivého porotce. 

Jane, jaké chutě a vůně se vám vybaví, když se řekne Slovácko?

Když se řekne Slovácko, vybaví se mi hlavně frgál s tou fantastickou makovou náplní. Ale také si vzpomenu na všechny ty dobré české klasiky jako kyselice nebo buchty z kynutého těsta.

Jste tváří Garden Food Festivalu, který se letos premiérově uskuteční právě v srdci Slovácka – Uherském Hradišti. A předvedete něco ze svého umění. Prozradíte, na co se čichové a chuťové buňky návštěvníků můžou těšit?

Aktuálně se hodně zaměřuji na českou kuchyni v moderním pojetí. V mé restauraci U Matěje se snažím ty krásné české klasiky přetvořit na taková jídla, která reflektují dnešní dobu a moderní postupy vaření. A přesně to mohou čekat návštěvníci Garden Food Festivalu. Moderní českou kuchyni.

Na Garden Food Festivalech po celé České republice se setkáváte se soutěžícími z televizního kulinářského pořadu MasterChef, kde jste působil jako porotce. Jaká to pro vás byla zkušenost?

K nezaplacení. Opravdu skvělá zkušenost, kde jsem potkal zajímavé lidi, našel i několik nových přátel a pracoval na něčem, co dle mého soudu splňuje vyšší standardy televizní zábavy. Pro mě osobně šlo o první zkušenost před kamerou. Je to makačka, ale bavilo mě to a jsem za tuhle příležitost moc rád. Na place jsme si s Radkem a Přemkem užili fakt hodně legrace.

Jak už jste zmínil, nedávno jste si splnil sen a otevřel si svou vlastní restauraci. Na co z vašeho jídelního lístku byste nás pozval?

Ano, to je pravda, restaurace U Matěje je jeden z mých splněných snů. Určitě bych vás pozval na naši specialitu Tafelspitz – jde o polévku z hovězího masa a morkových kostí s játrovými knedlíčky, vařené hovězí maso se třemi druhy omáček: koprová, šípková a cibulová s okurkami, a k tomu karlovarský a houskový knedlík. A co je z našeho lístku nejoblíbenější? Určitě kapří hranolky a tvarohové buchty s vanilkovou zmrzlinou a rumem. To jsou naše topky.

Pokud si můžete vybrat, co sám pro sebe a své blízké vaříte nejraději?

Jednoznačně tu českou kuchyni – i proto si U Matěje plním sny. Rád vařím omáčky, španělské ptáčky a miluju řízky. Ale na druhou stranu občas rád připravím i třeba kari s rýžovými nudlemi, i když na asii velký specialista nejsem, moc mi jejich kuchyně chutná.

Nedávno jste se oženil, gratulujeme. Prozradíte, kdo u vás doma vládne v kuchyni?

Děkuji, bylo to celé tajné, nikdo o tom nevěděl, ani rodiče, ale byl to krásný den. Doma vařím já, ale samozřejmě jen, když je čas. Aktuálně, když rozjíždím restauraci, jsem doma méně, a tak kuchyni vévodí moje žena. A musím říct, že jí to jde skvěle.