O posledním srpnovém víkendu se Uherské Hradiště poprvé zařadí mezi města z celé republiky, do kterých zavítá nejchutnější festival jídla a pití. Garden Food Festivalu bude patřit od soboty 31. srpna do neděle 1. září park Smetanovy sady.

Můžete se těšit nejen na dobré jídlo, ale i zajímavý doprovodný program. V sobotu bude areál Smetanových sadů otevřený od 10 do 22 a v neděli od 10 do 18 hodin.

„Slovácko je známé tím, že je to kraj chutí a vůní, vína a tradičních výrobců domácích delikates. Věříme proto, že nabídka prvního hradišťského Garden Food Festivalu bude velmi pestrá – od domácích pokrmů až po zástupce nejmodernější gastronomie,“ řekl jeden z organizátorů Marek Pochylý.

Z pohledu na seznam prozatím přihlášených vystavovatelů se dá vytušit, že to své si v Uherském Hradišti vybere opravdu každý. Tradiční pizzu, burgery nebo grilovaná masa střídají pokrmy z Asie a dalších exotických zemí. Chybět nebudou ani stánky se sladkým občerstvením, sýry, klobásami, voňavým kořením nebo lahůdkami pro skutečně vyvolené, jako je pražený hmyz nebo pečení pštrosi a krůty.

Vše můžete spláchnout lahodnými víny, kvalitní kávou nebo produkcí regionálních pivovarů či domácí limonádou. A hladoví ze Smetanových sadů neodejdou ani vegetariáni. Jako suvenýr si domů odnesete například marmeládu, oříškové směsi nebo sušené ovoce.

Nebudou chybět kuchařské osobnosti

Na pódiu při moderování a kuchařských show se budou střídat herečka a kuchařka Markéta Hrubešová a Jan Punčochář, trojnásobný vítěz soutěže Zlatý kuchař v České republice. I do Uherského Hradiště zamíří účastníci oblíbené televizní kuchařské soutěže MasterChef Česko, se kterými jste se mohli potkat na předchozích zastaveních v Praze-Karlíně, Ostravě a v Rožnově pod Radhoštěm. Prozatím svou účast potvrdili Pavel, Bohuslav a Kateřina.

V letošním roce přichází Garden Food Festival s novým konceptem, a to spojením toho nejlepšího z gastronomie s kvalitní hudební produkcí i zábavou pro nejmenší. Nejchutnější festival jídla a pití v Uherském Hradišti se tak stane příjemným víkendovým zážitkem pro celou rodinu