Možná nevíte, kde přesně Invalidovna leží. Poradíme vám, jak se k nám nejlépe dostat. Na metru B je zastávka Invalidovna, od které je to k našemu areálu asi 200 metrů. Můžete cestovat i tramvají – linek číslo 3, 8 a 24 – a vystoupit na Urxově nebo také na Invalidovně. Vysoké bílé stany v Kaizlových sadech pak určitě nepřehlédnete.

Využít můžete dvou vchodů – jeden je přímo u cesty v Sokolovské, druhý u Futuramy v ulici Za Invalidovnou. Pokud jste nestihli koupit vstupenky v předprodeji, nic se neděje. Na místě je dostatek pokladen, kde také vyměníte koruny za grešle, které jsou jediným platidlem v areálu.  Klidně si na elektronický čip nabijte co nejvíc, co neutratíte, dostanete při odchodu zpátky. Další směnárny  jsou uvnitř areálu.

Návštěvní řád je dost nudné čtení, tak my pár bodů přečteme za vás. Nechte prosím doma samopaly, granáty a nunčaky, taky heroin a ayahuascu. Dost nás to jako pejskaře mrzí, ale i my jsme nechali doma naše kamarády. Po zkušenostech z minulých akcí je tam nepouštíme. Stejně tak prasata, krysy a hady. Někteří kuchaři by to mohli vzít jako challenge. Jo, a neberte prosím lepeňák se šunkou a sýrem a termosku s kávou, o hladu vás nenecháme.

Pokud chcete jít na komentovanou prohlídku Invalidovny, musíte ji spojit s gastronomickými zážitky a koupit si vstupenku do areálu. Ve stánku NPÚ pak dokoupíte lístek na prohlídku – budou v pátek a sobotu každou půlhodinu. Za vaše peníze nepřijdete zkrátka – čeká vás bohatý program na pódiu, kde se střídají přední čeští kuchaři i zajímaví hudebníci. V areálu také narazíte na pouliční muzikanty z jižní Ameriky nebo soutěžící MasterChefa Česko z TV Nova.