Na Garden Food Festivalu v pražském Karlíně, který se koná od 4. do 6. dubna, zažijete chutě a vůně nejen z celého Česka, ale i Evropy a světa. Na stáncích v areálu barokní budovy Invalidovny a přilehlém parku se představí špičkové restaurace, zajímavá bistra a nevšední koncepty ve stáncích i na kolečkách. V programu se objeví soutěžící a porotci televizní soutěže MasterChef Česko či nápadití kuchaři z Čech i Moravy. Večer bude pódium patřit hudebním skupinám.  Nechybí zábava pro děti či komentované prohlídky dosud uzavřené Invalidovny.

Co můžete ochutnat? Speciality z peruánského grilu, rožněného pštrosa, pečené holoubě, lanýže z rumunského Banátu, rizoto s potemníky, bretaňské ústřice s bio šampaňským, restovaná žabí stehýnka, novozélandský haka páj, carpaccio z marinovaného mořského vlka, pravý hummus, pečeného sumce na zázvoru a chilli po vietnamsku. Někdo dává přednost klasice – knedlíku plněnému mákem a jehněčí krkem, haluškám s jelením ragú, trhanému bůčku a kachně, bramboračce s hříbky či hovězímu steaku. Je libo dobrý burger? Vegan, kopřivový, s foie gras, s hovězím, dančím nebo jehněčím?

K tomu sladká tečka v podobě makronek, domácích dortů a medovníků, raw zákusků, rolované zmrzliny, tradičních či cizokrajných dezertů, v doprovodu káv z renomovaných i malých pražíren, piv z velkých i malých pivovarů, tuzemských i zahraničních vín, kvalitní vody, čistých ovocných šťáv, alko a nealko koktejlů i vybraných destilátů. Domů si odnesete produkty od českých i moravských farmářů a malovýrobců – rybí karbanátky, med, domácí uzeniny, pesta, ghí, oleje, čokoládové dobroty, pivní speciály nebo ovocná vína. „Kdo bude přesycen jídlem, může využít bohaté programové nabídky. Na pódiu se budou střídat soutěžící a kuchaři TV soutěže MasterChef Česko – včetně trojnásobného michelinského kuchaře Radka Kašpárka – a další výborní kuchaři z Čech, Moravy i zahraničí,“ řekl ředitel festivalu Dušan Neumann. Nabitým třídenním programem festivalové vás provede herečka, spisovatelka a zapálená kuchařka Markéta Hrubešová a moderátor Radiožurnálu Petr Král.

V areálu bude také několik pointů s živou muzikou, pro děti je připravena dětská zóna s mnoha atrakcemi – workshopy, tvůrčí dílny, pokusy, hlavolamy, které přiveze olomoucká Pevnost poznání Univerzity Palackého, Dům dětí a mládeže z Prahy a Národní památkový ústav. V jeho režii se několikrát denně otevřou vybrané prostory Invalidovny pro komentované prohlídky.