Gastronomický festival jídla a pití Garden Food v roce 2019 kromě tradičních zastávek v Olomouci, Rožnově p. R. a Ostravě zavítá také do Uherského Hradiště a Prahy. Na všech místech organizátoři připravují řadu zajímavých novinek, kromě tradičních i netradičních ochutnávek také hudební představení a zábavný program pro děti.

V programu se objeví špičkoví kuchaři, originální pokrmy a nápoje, neotřelé prezentace známých i méně známých restaurací i exotické speciality připravené pouze pro tuto příležitost. Seriál festivalů odstartuje 4. až 6. dubna v Invalidovně v Praze – Karlíně a v přilehlém parku. „Genius loci tohoto místa, špičková gastronomie a nevšední kulturní produkce návštěvníkům jistě nabídne neopakovatelnou atmosféru, “ řekl ředitel festivalu Dušan Neumann.

Na konci dubna se festival objeví v Ostravě, kde změní lokalitu. Z oblasti Dolních Vítkovic se přesune na Slezskoostravský hrad a tam se spojí s oblíbeným gastronomickým Karnevalem chutí. O měsíc později, 25. a 26. května se představí v Městském parku v Rožnově pod Radhoštěm, 31. srpna a 1. září poprvé v Uherském Hradišti a na konci září pak v Olomouci.

Na Garden Food Festivalu si opět přijdou na své milovníci vybraných delikates, ale i příznivci tradiční české kuchyně. Účastníci se mohou seznámit se zajímavými gastro koncepty z celé republiky i ze zahraničí. V degustačním menu každého jednotlivého festivalu nebudou chybět ani regionální produkty. Novinkou letošní série akcí je spojení jídla s uměním. „Program na pódiu bude v některých dnech prodloužen až do večera. Gastronomii na scéně vystřídá muzika, která navodí správnou atmosféru ke kulinářským zážitkům. Návštěvníci se mohou těšit na blues, jazz, latinu a podobné pohodové žánry,“ podotkl Neumann.

Vstupenky na jednotlivé akce si mohou zájemci objednat přímo od konce února na webových stránkách gardenfoodfestival.cz. Ve všech festivalových areálech bude opět platit jednotná měna – grešle.

Garden Food Festival je již pátým rokem nejchutnějším festivalem dobrého jídla a pití v Česku. Každou z akcí pravidelně navštěvuje přes 12 tisíc návštěvníků. Projekt si klade za cíl dlouhodobě ukazovat široké veřejnosti ve městech, krajích i  v celé republice, že v daném regionu je řada kvalitních restaurací a kuchařů, kteří dělají svoji práci s radostí a dobře. Organizátoři podporují místní výrobce a farmáře, regionální potraviny a značky, cestovní ruch ve městě i kraji, propagují gastroturistiku. Festival současně přináší nové trendy v gastronomii, ukazuje zajímavé koncepty, přiváží špičkové kuchaře.